שירותי הכלבייה

טיפול בפחד מכלבים

מאויב לאוהב - הסוף לפחד מכלבים! 

תופעה ידועה ומוכרת היא הפחד מכלבים. לעיתים נדמה שהפחד מכלבים עובר בתורשה מדור לדור ואינו מרפה. הפחד מכלבים משתק, מונע יציאות עם חברים ומשפחה כשהוא ברמה גבוהה. הגיע הזמן לשים סוף לפחד הזה ולהתחבר מחדש לכלבים.

הסיבות לפחד מכלבים

פחד מכלבים יכול לנבוע מסיבות רבות כשבדרך כלל לא מדובר בתכונות של הכלב עצמו אלא סיבות עקיפות, אשר ניתן לפתור אותתן על ידי טיפול בפחד מכלבים שיכול לשנות את התמונה. ילד שהוריו מטיפים לו להתרחק מכלבים על מנת שלא יסתכן עלול לפתח פחד מסוים מהם. גם במקרה בהם ההורים לא מורים לילד מאום אך הם בעצמם משדרים פחד בגלוי או בסתר מעבירים לילד את נורת האזהרה והפחד מחלחל גם בתוכם. סיבה נוספת מצויה בעובדה שאדם או ילד יכולים להיתקל בכלב שהבהיל אותם. כלבים יכולים לזנק לעבר ילדים אפילו מתוך אושר אך גורם ההפתעה יבהיל את הילד וילמד אותו לרחק מכלבים. כמו כן, כלב שהזיק בעבר לילד או לקרוביו יכול להכניס בליבו פחדים כלפי כל סוגי הכלבים.

תהליך הטיפול בפחד מכלבים

לפני שמתחילים לטפל בפחד מכלבים יש לאבחן מהי רמת הפחד ולהתאים אליה את הטיפול הנדרש. טיפול מפחד בכלבים חייב להיעשות, לפחות בהתחלה, באמצעות כלב ידידותי, נוח, רגוע ואף אדיש. הכלב המטפל צריך להיות קטן, נאה וחמוד וממושמע להוראותיו של המטפל. תכונות אלו מציגות לילד את הכלב באור חיובי יותר ומשפיע לטובה על הטיפול. חשוב מאד שהמטפל ידע להשרות בסביבת הטיפול תחושה מרגיעה ונעימה וכמובן לדעת להעניק לילד תחושת מרגוע בשעת לחץ. אם הילד מפחד או לא רגוע מהכלב יש צורך לתת לילד את האפשרות לבטא אותה יחד עם יצירת אווירה טובה, כך שהילד ילמד שהכלב לא באמת מזיק.

 

 

כלביית שילובים - אילוף כלבים, טיפול בפחד מכלבים - הכי טוב בשבילכם!
אנו בכלביית שילובים מעניקים לכם שירותים של טיפול בפחד מכלבים איכותי ומקצועי. צוות העובדים שלנו מסור ומנוסה ונותן את כל כולו לטיפול. רגישות, אמפטיה ויחס טוב הם הבסיס למתן טיפול מקצועי ובעל תוצאות הנכרות לעין.

לתיאום פגישה אתנו ולקבלת הצעת מחיר -  חייגו 054-6769041

יצירת קשר

כלביית שילובים

 

מיקום: בית הספר החקלאי פרדס חנה-כרכור

כתובת: דרך הנדיב, פרדס חנה כרכור, 37071

טלפון: 1599-500-189

 

שעות הפתיחה של הכלבייה: 

יום א' -ה' 8:00-13:00

            15:00-18:30

יום ו'      8:00-13:00

האתר עוצב ונבנה באהבה ע"י 
Triple Eye Digital

Triple Eye Digital Logo