כלביית שילובים
בלוג
כיף להתבגר בבית אבות

כיף להתבגר בבית אבות

מגיע הרגע שבו הבית שלנו הופך להיות מקום שפחות מתאים לנו להיות בו. אנחנו מתבגרים, קשה לנו כבר לבצע פעולות בסיסיות לבד כמו ללכת בצורה בטוחה, להתקלח ולהכין לעצמנו אוכל. בתי אבות מספקים את הפתרון המתאים והראוי למתבגרים בגיל השלישי. בית אבות נתפס לעיתים כמקום מוזנח שלא מאיר פנים לשוהים בו. אך ישנם כמה סוגים של בתי אבות שחשוב להכיר.

בתי אבות בסגנון דיור מוגן
אם הגעתם לגיל הפנסיה שלכם ולא נעים לכם להיות לבד בבית כל הזמן, ואתם מתפקדים עדיין כרגיל. אתם אוכלים לבד, מבשלים לבד, מתקלחים ויכולים ללכת לכל מקום, בתי אבות בסגנון דיור מוגן יהיו פתרון מעולה עבורכם. מדוע? שיטת דיור מוגן הינה שיטה שבה דרים ביחד, תחת מסגרת אחת פנסיונרים, כל אחד בחדרו, לעיתים שניים בחדר לפי בחירה, לדיירי בתי אבות אלו יש חדר אוכל אליו הם הולכים וסועדים יחדיו בחברה משותפת עם בני גילם, מדברים על נושאים משותפים בלובי המקום, יוצאים לטיולים מאורגנים המתאימים להם, שומעים הרצאות מעניינות וגם עושים מסיבות ונהנים מבואם של קרובי משפחתם, הילדים והנכדים. דיוק מוגן זה בעצם ממלכת המבוגרים בגיל השלישי. אולי הזמן האישי שלהם והטוב ביותר שיש להם במשך חייהם.

בתי אבות בסגנון בית אבות סיעודי
כאשר אדם מגיע בגיל מבוגר למצב סיעודי, לא פשוט לבני משפחתו לסעוד אותו, עם כל האהבה והערכה אליו. קשה להחליף טיטול למבוגרים, להאכיל אותם, לקלח אותם. לא תמיד זה נעים בתחושה של הנזקק לסיוע שקרובי משפחתו נאלצים לעשות עבודות אלו. לכן, בית אבות סיעודי היא בחירה מתאימה יותר. שכן, שם יש אחיות וסניטרים מקצועיים שיעשו עבודות אלו, ולבני המשפחה יישאר רק החלק הנעים של אירוח חברה, שיחה נעימה ועזרה בהיבט החברתי והרגשי.
חשוב לדעת, בתי אבות הינן מותרות, עלויות גבוהות מאוד משלמים דיירי בתי אבות, חלקם מוכרים את בתיהם על מנת לזכות להתארח ברמת אירוח גבוהה ונצרכת שכזאת. יחד עם זאת, ישנה השתתפות של ביטוח לאומי במקרה סעד.

SELECTED
© 2018 כל הזכויות שמורות לכלביית שילובים